ad

Translate

14.03.2020

Chile - Isla Magdalena

Isla Magdalena jest lęgowiskiem dla pingwinów, również gatunku królewskiego (duże okazy), w miesiącach letnich (listopad - marzec). W grudniu i styczniu na wyspie przebywa kilkadziesiąt tysięcy par ptaków. W marcu jest ich mniej ale i tak warto się tam wybrać. Punktem wypadowym jest Punta Arenas. Na wyspę wypływa prom z portu, do którego można się dostać share-taxi (500 CLP) z centrum miasta. Przystanek taksówek znajduje się na Plaze de Armas, gdzie stoi pomnik Ferdynanda Magellana. Pomnik i cmentarz to jedyne warte polecenia atrakcje w Punta Arenas.

W porcie można kupić bilety na prom, w cenie których jest wycieczka po wyspie. Bilet kosztuje 55 000 CLP (75 USD) i można go również kupić w tej w biurze agencji comapa  https://comapa.com/inicio niedaleko Plaza de Armas. Agencje nie zapewnia transportu do/z portu.

Prom płynie na wyspę ok 1,5 h. Na wyspie spędziliśmy ok godziny chodząc po specjalnych platformach. Nie można z nich schodzić. Pingwiny nie są płochliwe i dużo z nich ma gniazda obok platform. Ptaki można dokładnie zobaczyć i zrobić fajne zdjęcia. Mimo chilijskiej, wysokiej, ceny polecam wycieczkę, która trwa pół dnia.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza