ad

Translate

12.03.2020

Chile - Pustynia Atacama


Pustynia Atacama jest jedną z atrakcji w Chile. Dostałem się tam z Boliwii po trzy-dniowej wycieczce po Salar de Uyni. Wycieczka zakończyła się na granicy z Chile, skąd niecałą godzinę jechałem do San Pedro de Atacama. Miasteczko jest punktem wypadowym do zwiedzenie Atacama. Główne atrakcje pustyni to Valle de la Luna, Valle de la Muerte i Paranal Observatory (obserwatorium astronomiczne). Doliny (Valle) najlepiej zwiedzić z lokalną wycieczką. Zaczyna się ok 1400-1500 i kończy po zachodzie słońca nad Valle de la Luna. Program wycieczki obejmuje również Valle de la Muerte i inne atrakcje leżące w pobliżu San Pedro de Atacama.

Jednak zdecydowałem się na inna formę zwiedzania. Wypożyczyłem rower i pojechał do Valle de la Muerte oddalonego o niecałe 10 km od miasta. Jednak wycieczka okazała się bardzo wymagająca dla rowerzysty amatora. Trasa z miasta do doliny prowadziła ostro pod górę. Często musiałem zsiadać z roweru i pchać go pod górę. Wstęp do doliny kosztował ok 1000 CLP (1,5 USD). Valle de Muerte jest piękna i przypomina krajobraz Marsa. Spędziłem tam kilka godzin podziwiając piękną dolinę przypominającą Marsa. Polecam naprawdę wartę zobaczyć formacje skalne. W planie miałem również przejażdżkę do Valle de la Luna. Niestety zabrakło zarówno sił jak i czasu. Stąd też polecam wycieczkę zorganizowaną lub wynajęcie auta. 

Obserwatorium astronomiczne może odwiedzić jedynie w weekend po uprzedniej rezerwacji na stronie https://www.eso.org/public/about-eso/visitors/paranal/Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza